SWIFT natomiast to przelew zagraniczny, za którego pomocą możemy wysłać środki z konta osobistego do dowolnego banku na całym świecie i w niemal każdej walucie. Za jego pomocą wykonuje się transakcje we wszystkich walutach poza euro. Możemy więc wysłać pieniądze z konta w polskim banku na rachunek zagraniczny np. w dolarach amerykańskich, koronach czeskich, koronach norweskich, czy jenach japońskich.
Realizacja jest płatna (od ok. 20 do nawet 250 zł.), a instytucje pobierają prowizję za jego wykonanie. Sam transfer pieniędzy zajmuje średnio do 3 dni roboczych. Może jednak ulec skróceniu, jeśli wybierzemy tryb pilny lub ekspresowy (co jest dodatkowo płatne).
W tym rodzaju przelewu mamy także wybór między trzema opcjami podziału kosztów: OUR (wszystkie koszty pokrywa nadawca), SHA (koszty dzielone są między nadawcę i odbiorcę) i BEN (wszystkie koszty pokrywa odbiorca). Wybierając przelew SWIFT nie podajemy numeru konta w formacie IBAN – zamiast tego możemy zostać poproszeni o dopisanie innego kodu charakterystycznego dla danego kraju.
Jeśli chodzi o przelewy walutowe online warto zapoznać się z ofertą kantoru internetowego: https://www.dobrykantor.pl/ – Jest to bowiem najkorzystniejszy kantor wymiany walut w Internecie.
One thought on “Czym różnią się przelewy walutowe? – Część II”
Comments are closed.