Kantor stacjonarny czy internetowy? Co wybrać?

W dobie, gdy mamy dostęp do internetu, trudno nie korzystać z zalet dokonywania za jego pośrednictwem wielu koniecznych transakcji. W ten właśnie sposób wymienimy walutę, a zrobimy to w tzw. kantorze online. Od 2009 roku możemy korzystać z tego rodzaju usług. Obecnie na rynku znajdziemy już bardzo szeroki wybór kantorów, dlatego w ramach wyboru konkretnego warto skorzystać ze specjalnych porównywarek.

Internetowy kantor walut czy stacjonarny?

W stacjonarnym kantorze walut nie będziemy mieli do czynienia z tak korzystnym kursem, jak w przypadku internetowych kantorów. Niski spread, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kursem kupna to domena kantoru online, dlatego tutaj klienci mają gwarancję dużych oszczędności zwłaszcza w ramach wymiany większej gotówki. Zalety internetowych kantorów to również niesamowita wygoda dokonywania transakcji. Wymienimy tu walutę bez wychodzenia z domu, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnych na telefony.

Pozostałe zalety e-kantorów

Większość kantorów online działa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dla klientów fakt ten oznacza bezproblemowy dostęp do wymiany waluty nawet w weekend czy święta. Kantory walut działające online bardzo często oferują szereg promocji i rabatów. Można tu również w ramach wymiany większej kwoty negocjować cenę. Jak widać kantory online to zupełnie atrakcyjna oferta, której nie da się porównać do kantorów stacjonarnych czy też do ofert banków. Aby porównać propozycje, najlepiej skorzystać ze specjalnych rankingów.

https://www.dobrykantor.pl/