Karta walutowa – na co zwrócić uwagę?

Wymiana waluty to transakcja, w ramach której warto zwrócić szczególną uwagę na wiele kwestii. Kurs euro kantor internetowy zawsze będzie oferował bardziej atrakcyjny niż kantor stacjonarny, ale to niejedyna zaleta tego rozwiązania. Sprawdźmy zatem, co warto wiedzieć o internetowej wymianie waluty, jak również karcie walutowej.

Karta walutowa – szereg korzyści

Od 2009 roku mamy do czynienia z internetowymi kantorami, które obecnie cieszą się ogromną popularnością. Wybieramy to rozwiązanie, ponieważ mamy tu do czynienia konkurencyjnym przewalutowaniem, szybkością dokonywania transakcji, jak również wygodą. W ramach posiadania konta walutowego możemy zamówić kartę walutową. Oto główne kwestie, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  1. Czy istnieje opłata za wydanie karty, a jeśli tak, to ile wynosi?

  2. Jaka jest opłata za wznowienie karty walutowej?

  3. Jaka jest opłata za posiadanie karty walutowej?

  4. Jak kształtują się koszty za operacje:

  • wypłatę gotówki w bankomacie w Polsce

  • wypłatę gotówki w bankomacie poza granicami naszego kraju

  • płatności internetowe

  • płatności terminalowe

Kiedy przyda Ci się karta walutowa?

Karta walutowa przydaje się wszystkim osobom wyjeżdżającym za granicę. Nie chodzi tu tylko o urlop, wakacje, ale też regularne wyjazdy służbowe. Tradycyjny kantor walut nie zapewni na miejscu atrakcyjnego kursu, dlatego posiadając konto walutowe, a jednocześnie kartę walutową mamy dostęp do szybkiej transakcji wymiany waluty i bezproblemowego korzystania z transakcji w każdym miejsc, gdzie tylko mamy dostęp do internetu.